Zaglebie Sosnowiec vs GKS Katowice, wynik meczu - 0-4

W ostatnim meczu I ligi drużyna Zaglebie Sosnowiec podejmowała GKS Katowice na własnym boisku w ArcelorMittal Park. Niestety, gospodarze nie zdołali sprostać rywalom, a mecz zakończył się wynikiem 0-4 na korzyść gości. Już w pierwszej połowie GKS Katowice objęło prowadzenie, które potem tylko powiększało. Spotkanie odbyło się 7 dni temu, 1 kwietnia o godzinie 13:00.

Relacja z Meczu

W sobotnie popołudnie na stadionie ArcelorMittal Park w Sosnowcu odbył się niezwykle emocjonujący mecz pomiędzy miejscowym Zaglebiem, a drużyną GKS Katowice. Atmosfera na trybunach była gęsta i nasycona oczekiwaniami, gdyż obie ekipy miały wiele do udowodnienia w tej rozgrywce I ligi.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00, a na murawie zobaczyliśmy zmagające się z determinacją i zacięciem zespoły. Sędzia główny Ł. Szczech prowadził mecz z pewną ręką, a piłkarze obu drużyn nie szczędzili sobie starań, starając się zdobyć cenne punkty.

Już w 14. minucie spotkania GKS Katowice wyszło na prowadzenie za sprawą A. Kozubala, który skutecznie wykorzystał okazję i umieścił piłkę w siatce bramki Zaglebia. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale mimo starań nie potrafili wykorzystać swoich okazji, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 dla Gości.

Druga połowa była jeszcze bardziej widowiskowa. W 49. minucie G. Rogala podwyższył prowadzenie dla GKS Katowice, co tylko podkręciło tempo gry. W 55. minucie M. Marzec zdobył trzeciego gola dla Gości, a atmosfera na trybunach stawała się coraz bardziej napięta dla kibiców Zaglebia.

Sytuacja dla Gospodarzy pogorszyła się w 74. minucie, gdy C. Alemán skutecznie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik meczu na 0-4 dla GKS Katowice. Mimo desperackich prób, Zaglebie nie zdołało zmienić losów meczu, a ostatecznie musiało uznać wyższość rywali.

Warto zaznaczyć, że emocje sięgały zenitu, co zaowocowało kilkoma kartkami. Żółte kartki zostały pokazane S. Boneckiemu z Zaglebia oraz A. Bladowi z GKS Katowice. Niestety, S. Bonecki z Gospodarzy został ukarany dwiema żółtymi kartkami w pierwszej połowie i musiał opuścić boisko za czerwoną kartkę.

Po tym zwycięstwie GKS Katowice może cieszyć się z trzech punktów na wyjeździe, podczas gdy Zaglebie Sosnowiec będzie musiało popracować nad formą przed kolejnymi spotkaniami. Mecz zdecydowanie dostarczył wielu emocji i niezapomnianych chwil zarówno zawodnikom, jak i kibicom obu drużyn.